Premiership
0

Gomes u istoj minuti odbranio, pa skrivio novi penal

Heurelho Gomes (Foto: Reuters)
Nogometaši Tottenhama odigrali su samo neriješeno 1-1 protiv Blackpoola u 36. kolu Premierlige, a utakmica će ostati upamćena po nevjerojatnoj minuti u kojoj je u glavnoj ulozi bio golman Spursa Heurelho Gomes.

Brazilski čuvar mreže je u 74. minuti odbranio kazneni udarac Charlieju Adamu nakon što je Michael Dawson igrao rukom u šesnaestercu. Lopta je otišla u korner, a nakon nabacivanja Gomes ju je ispustio iz ruku, a potom srušio Garyja Taylor-Fletchera. Sudac je ponovno pokazao na bijelu tačku, loptu je ponovno uzeo Adam, ali ovaj put nije pružio ni mrvicu šanse Gomesu koji je upisao još jedan kiks kakvih mu posljednjih sedmica ne nedostaje.

Londončane je od poraza u 89. minuti spasio Jermain Defoe sjajnim udarcem s 25 metara prije kojeg mu je loptu dodao Luka Modrić.

Svakako treba spomenuti da je u 65. minuti igru morao napustiti Gareth Bale nakon grubog starta Adama. Zasad još nema informacija o težini povrede, ali slike s White Hart Lanea nisu izgledale nimalo optimistično za Tottenham.

Ekipa Harryja Redknappa nije iskoristila današnji posrtaj Manchester Cityja protiv Evertona (poraz 2-1). Tri utakmice prije kraja Spursi zaostaju za Cityjem i mjestom u Ligi prvaka velikih šest bodova.

Premiership, 36. kolo:

Tottenham - Blackpool 1-1 (Defoe 89 / Adam 76-11m) Everton - Manchester City 2-1 (Distin 66, Osman 72 / Toure 28)

Bolton - Sunderland 1-2 (Klasnić 87 / Zenden 45, Muntari 90) Aston Villa - Wigan 1-1 (Young 17 / N'Zogbia 10) Newcastle - Birmingham 2-1 (Ameobi 36-11m, Taylor 43 / Bowyer 45) West Ham - Blackburn 1-1 (Hitzlsperger 78 / Roberts 12)

1.  Manchester United 	35	21	10	4	71-33 73

2.  Chelsea 		35	21	7	7	66-28 70

3.  Arsenal 	35	19	10	6	68-36 67

4.  Manchester City 		35	18	8	9	54-33 62

1.  Tottenham 		35	14	14	7	51-44 56

2.  Liverpool 		35	16	7	12	54-39 55

3.  Everton 	36	12	15	9	50-44 51

4.  Bolton 		36	12	10	14	49-50 46