Premiership
0

Blackpool bolji od Tottenhama

Nogometaši Tottenhama poraženi su u zaostaloj utakmici 18. kola engleskog prvenstva na gostovanju kod Blackpoola. Završilo je 3-1 za klub s Boomfield Roada.

Spursi su imali više od igre, njihovih deset udarca išlo je u okvir gola domaće ekipe, a još petnaest uz njega. Blackpool je pokušao parirati s 44 posto posjeda lopte i ukupno devet pokušaja od kojih su četiri išla prema Heurelhu Gomesu. Ono najvažnije, tri su lopte i pronašle put iza njega.

Utakmicu je usmjerio prekršaj Sebastiena Bassonga u svom šesnaestercu u 18. minuti na DJ Campbellu. Loptu s bijele tačke precizno je izveo Charlie Adam najavivši prekid niza od šest utakmica bez pobjede. U istom se nalazi i pet poraza.

Campbell je ponovno stupio na scenu pred sam kraj prvog poluvremena, ovaj put sam zabivši u 44. minuti za povećanje vodstva.

Dodajmo da je na 3-0 u 80. povisio Brett Ormerod prije nego što je lijepim udarcem, u 93. minuti izvan kaznenog prostora, konačnih 3-1 postavio Roman Pavljučenko.

Tottenham je i dalje četvrtoplasirani klub Premiershipa, ali i dalje sa samo dva boda više u odnosu na petoplasirani Chelsea koji ima utakmicu manje.

Premiership, zaostala utakmica 18. kola:

Blackpool – Tottenham 3-1 (Adam 18-11m, Campbell 44, Ormerod 80 / Pavljučenko 90+3)

1.  Manchester United 26	16	9	1	57-25	+32	57

2.  Arsenal 26	16	5	5	56-27	+29	53

3.  Manchester City 27	14	7	6	43-24	+19	49

4.  Tottenham 27	13	8	6	38-31	+7	47

5.  Chelsea 26	13	6	7	46-22	+24	45

6.  Liverpool 27	11	6	10	35-32	+3	39

7.  Sunderland 27	9	10	8	33-33	0	37

1.  Bolton 27	9	9	9	38-37	+1	36