HNL
33

Gojak rutinskim pogotkom donio Dinamu 20. titulu prvaka Hrvatske

Nogometaši Dinama iz Zagreba osvojili su drugu uzastopnu titulu prvaka Hrvatske, odnosno ukupno 20. od hrvatske samostalnosti.

Modri su današnjom pobjedom u Koprivnici protiv Slaven Belupa rezultatom 1:0 šest kola prije kraja prvenstva i matematički osigurali novi naslov prvaka.

Gol odluke postigao je bh. reprezentativac Amer Gojak u 48. minuti. Naš veznjak je s desetak metara rutinski pogodio nakon odličnog pasa Brune Petkovića.

Inače, prvo poluvrijeme utakmice u Koprivnici je bilo izuzetno negledljivo, dok su tek u nastavku prvaci Hrvatske zaigrali kako znaju.

Osim Gojakovog gola, vrijedi izdvojiti i stativu u 54. minuti, koju je pogodio Olmo nakon udarca s 20 metara iskosa.

Inače, Gojaku je ovo bio četvrti gol u sezoni u svim takmičenjima. Upisao je i četiri asistencije, a ukupno odigrao 36 utakmica za Dinamo.

U današnjoj utakmici u Koprivnici zaigrala su još dva bh. igrača. Za Dinamo je u 63. minuti u igru ušao Izet Hajrović, dok je četiri minute ranije za poraženu ekipu zaigrao Luka Menalo.

Dinamo nakon 30 odigranih utakmica ima 23 boda više od drugoplasirane Rijeke, dok je Slaven Belupo na osmom mjestu.