Kvalifikacije za LP
10

Gibraltarska Europa savladala TNS u gostima, Alaškert, Vikingur i Hibernians slavili kod kuće

TNS - College Europa (Foto: Twitter)
Današnjim susretima počela je nova sezona Lige prvaka. Odigrane su četiri utakmice prvog kola kvalifikacija za elitno evropsko klupsko takmičenje.

Najveće iznenađenje priredila je gibraltarska ekipa Europa koja je slavila u gostima kod velškog TNS-a rezultatom 2:1.

Susret na stadionu Park Hall u Oswestryju pratilo je manje od hiljadu gledalaca, a gosti su poveli u 8. minuti preko Alexa Quilla. Quigley je izjednačio na 1:1 u 44. minuti, a drugu pobjedu u historiji u evropskim takmičenjima gostima je donio Gomez u 78. minuti susreta.

U preostala tri susreta slavili su domaćini. Armenski Alaškert je sa 1:0 nadigrao andorsku Santa Colomu, Vikingur je na Farskim Ostrvima savladao kosovsku Trepču rezultatom 2:1, dok je malteški Hibernians sa 2:0 savladao estonski Infonet.

Sutra će se odigrati još jedan susret prvog kola kvalifikacija za Ligu prvaka, a od 20:45 sati će igrati sjevernoirski Linfield i La Fiorita iz San Marina.