10

Gareth Bale golom iz penala spasio Real u Cordobi

Piše: A. D.
Pobjeda Kraljeva u Cordobi (Foto: EPA)
Susret 20. kola španske Primere između Cordobe i lidera na tabeli Reala iz Madrida okončan je pobjedom gostiju rezultatom 2:1.

Kraljevi su do važnog trijumfa stigli pogotkom Garetha Balea iz penala dvije minute prije kraja. Cordoba je povela već u trećoj minuti preko Ghilasa koji je bio siguran izvođač najstrožije kazne.

U 27. minuti izjednačio je Karim Benzema pogotkom nakon kornera i gužve u kaznenom prostoru domaćina.

U 82. minuti Real je ostao bez Cristiana Ronalda koji je nesportski bez lopte udario protivničkog igrača.

U 88. minuti Cartabio je skrivio jedanaesterac i zaradio drugi žuti karton, a siguran izvođač za pobjedu Kraljeva bio je Bale.

Real je lider na tabeli sa 48 bodova, dok je Cordoba na 14. mjestu sa 18 bodova.