Turska Super Liga
1

Galatasaray u 89. minuti došao do velike pobjede, Hajradinović nastavio sa sjajnim igrama

H. H.
Detalji s utakmice između Galatasaraya i Gaziantepa (Foto: Twitter)
Nogometaši Galatasaraya slavili su na svom terenu protiv Gaziantepa rezultatom 2:1 u okviru 23. kola turske Super Lige .

Gosti su šokirali domaće vodstvom u 29. minuti kada je pogodio Kizildag, a iako je do kraja Galata napadala i propustila mnoštvo šansi, do trijumfa su došli tek u finišu.

U 72. minuti Zaha je izjednačio na 1:1, a Gaziantep je odolijevao silovitim napadima sve do 89. minute kada je Yilmaz sjajnim golom pogodio za preokret i pobjedu 2:1.

Ovom pobjedom Galatasaray se izjednačio sa vodećim Fenerom i obje ekipe sada imaju 60 bodova.

Na listi strijelaca Edin Džeko je lider sa 16 pogodaka, dok je Mauro Icardi ostao na 13.

Galatasaray će u narednom kolu gostovati Samsunsporu, a i Fener očekuje gostujući susret protiv Antalyaspora.

U istom terminu igrali su i Trabzonspor i Kasimpaša, a sa sjajnim partijama nastavio je bh. reprezentativac Haris Hajradinović koji je postigao gol iz penala u 58. minuti.

Bio je to njegov drugi ligaški gol, a trenutno je najbolji strijelac šampionata s deset asistencija.

U redovima Trabzona svih 90 minuta odigrao je Edin Višća.

Rezultati i strijelci:

Galatasaray - Gaziantep 2:1 (Zaha 72', Yilmaz 89' / Kizildag 29')

Trabzonspor - Kasimpaša 2:3 (Destan 19', Yildirim 90+1' / Kara 47', Hajradinović 58' pen., Da Costa 75')