1

Gabriel donio Interu pobjedu protiv Bologne i povratak na četvrto mjesto Serije A

Fudbaleri Intera savladali su u gostima u okviru 25. kolu italijanske Serije A ekipu Bologne s minimalnih 1:0.

Gosti iz Milana dominirali su u prvom poluvremenu, a najbolju šansu propustio je Palacio u 12. minuti meča kada je iz dobre situacije loptu poslao visoko iznad gola.

I Bologna je mogla do gola pred kraj prvog dijela, ali je šut Dzemailija prošao pokraj stative.

Perišić je mogao goste dovesti u vodstvo u 61. minuti. Prelijepo je prošao dva odbrambena igrača, a onda šutao s ivice šesnaesterca. Ipak, lopta je prozujala iznad prečke.

I kada se mislilo da će na ovom meču mreže mirovati ukazao se rezervista Gabriel koji je skrenuo loptu u praznu mrežu nakon dodavanja D'Ambrosija i donio veliko slavlje gostima.

Inter je zahvaljujući današnjoj pobjedi prestigao Atalantu i Lazio te je sada četvrtoplasirana ekipa Serije A, dok je Bologna pala na 15. mjesto.