Serie A
43

Furiozni Inter pobijedio Lazio i povećao prednost nad Juventusom

Martinez slavi pogodak (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Intera pobijedili su na stadionu Olimpico u 16. kolu Serije A ekipu Lazija rezultatom 2:0 te su tako potvrdili dobru formu upisavši treći uzastopni ligaški trijumf.

U prvom poluvremenu gledali smo obostranu otvorenu utakmicu s dobrim prilikama, a jednu od njih je iskoristio Inter, odnosno Martinez koji je pogodio za 1:0 pet minuta prije odlaska na odmor.

Thuram je u 66. minuti na asistenciju Barelle udvostručio prednost te je već tada utakmica praktično bila riješena. Inter je kontrolisao ritam, a uprkos dobrim šansama Lazio nije uspio niti jednom postići pogodak.

Vrijedi istaći da je Lazio utakmicu završio s igračem manje nakon što je četiri minute prije kraja utakmice isključen Lazzari zbog vrijeđanja sudije.

Inter je prvi na tabeli Serije A te ima četiri boda više od drugoplasiranog Juventusa, dok je Lazio na 11. poziciji.

U narednom kolu Inter dočekuje Lecce, a Lazio će gostovati Empoliju.