0

Francuski kup: Guingamp preko Monaca u finale

Nogometaši Guingampa kreirali su senzaciju u polufinalu Francuskog kupa izbacivanjem bogatog i kvalitetnijeg Monaca.

Guingamp je nakon produžetaka pred svojim navijačima slavio s 3-1 i plasirao se u finale u kojem će 3. maja u Parizu igrati protiv Rennesa. Zanimljivo, svoj jedini dosadašnji naslov u Kupu Guingamp je osvojio prije pet godina kada je u finalu, tada kao drugoligaš, nadigrao upravo Rennes.

U dvoboju protiv Monaca domaći su poveli već u sedmoj minuti pogotkom Mustaphe Yatabarea. Za goste iz Kneževine je u 36. minuti izjednačio Dimitar Berbatov i taj se rezultat zadržao sve do kraja osnovnog dijela utakmice. Odluka je pala u drugom produžetku u kojem je za Guingamp najprije zabio Fatih Atik, a potom je svoj drugi gol večeri postigao i Yatabare.