Prijateljski mečevi
7

Francuska savladala Vels, Engleska i Njemačka odigrali meč bez pogodaka

Francuska - Vels (Foto: EPA-EFE)
Nogometna reprezentacija Francuske savladala je Vels u prijateljskom susretu rezultatom 2:0, dok je meč između Engleske i Njemačke završen bez pogodaka.

Francuska je u vodstvo protiv Velsa stigla u 18. minuti susreta. Tolisso je sjajno uposlio Griezmanna, a napadač Atletico Madrida iz okreta postigao pogodak i doveo svoju ekipu u vodstvo. Gosti su do poluvremena mogli poravnati rezultat, ali je Mandanda odbranio udarac Guntera u 37. minuti.

Na početku drugog poluvremena Francuska je preko Girouda i Comana imala dvije prilike, ali ipak nije postigla pogodak, da bi konačnih 2:0 postavio Giroud u 71. minuti susreta kada je lijepim udarcem s nekih desetak metara matirao nemoćnog golmana gostiju Hennesseyja.

U drugom meču između Engleske i Njemačke koji se igrao na Wembleyju nije bilo pobjednika. Meč je završen rezultatom 0:0.