0

FIFA će još razmatrati kažnjavanje Suareza

Luis Suarez (Foto: Reuters)
Unatoč crvenom kartonu kojeg je dobio u 120. minuti utakmice, Luis Suarez je u petak bio jedan od urugvajskih junaka u četvrtfinalnoj pobjedi na Svjetskom prvenstvu protiv Gane.

Urugvaj je slavio nakon izvođenja jedanaesteraca 4-2, a uopće upuštanje u lutriju penala mu je omogućilo nekoliko događaja. Spašavanje pogotka Gane igranjem rukom na crti Suareza u 120. minuti, te odmah nakon toga promašeni jedanaesterac Gyana, koji je mogao odvesti Ganu među četiri posljednje ekipe Mundijala.

Zbog svog igranja rukom Suarez je automatski dobio crveni karton, a i poznato je da zbog tog poteza neće moći nastupiti u polufinalu (utorak) protiv Nizozemske.

Još uvijek postoji mogućnost da Suarez igra finale, ako se tamo plasiraju njegovi reprezentativni suigrači.

FIFA će tokom narednih dana dobiti izvještaj delegata s utakmice, te na vlastitom zasjedanju odlučiti o duljini kazne koja će biti u rasponu od jedne do dvije utakmice. Dvije utakmice kazne za Suareza bi značilo siguran kraj prvenstva.