Premierliga
16

Fenomenalni Walcott hat-trickom vodio Arsenal do pobjede

Detalj s utakmice Arsenal-Newcastle (Foto: AFP)
U posljednjoj subotnjoj utakmici 20. kola prve engleske nogometne lige Arsenal je na Emiratesu razbio Newcastle sa 7-3. Theo Walcott postigao je hat-trick i prekrasan sedmi pogodak Topnika.

U prvih 45 minuta utakmice pala su "samo" dva pogotka, a onda u 30 minuta nastavka čak pet. Menadžer domaćeg sastava Arsene Wenger ponovno je u "špicu" napada gurnuo Thea Walcotta, što mu se i ovoga puta pokazalo vrlo isplativim.

U 20. minuti prvog dijela Nijemac Lukas Podolski sjajno je proigrao Walcotta na lijevoj strani napada, ovaj se neometan sjurio u kazneni prostor gostiju, te iskosa dijagonalnom loptom matirao Tima Krula.

Trebao je Arsenal otići na predah s prednošću, ali je možda i skorašnji Topnik Demba Ba iz slobodnog udarca poravnao na 1-1. Iako je gađao u stranu gdje je stajao golman Szczesny, Jack Wilshere skrenuo je glavom loptu u nebranjeni dio gola, ali je isti ipak pripisan napadaču Svraka.

Nakon pet minuta nastavka Alex Oxlade-Chamberlain doveo je Arsenal u vodstvo po drugi put na utakmici, preciznim prizemnim udarcem u donji desni ugao Krulovog gola. Manje od 10 minuta kasnije Sylvain Marveaux je zabio za poravnanje, nakon što mu je loptu, uz pomoć Koscielnyja, dodao Gabriel Obertan.

Pet minuta nakon drugog poravnanja Podolski još jednom dovodi Arsenal u vodstvo. Wilshere se prodorom u kazneni prostor Newcastlea iskupio za "grešku" kod prvog pogotka, ubacio je s gol-aut linije neugodnu loptu paralelno s gol-crtom koju igrač Svraka Coloccini, u nastojanju da je izbije, dodaje do Podolskog, kojem nije teško glavom zabiti za 3-2.

Novih pet minuta trebalo je Dembi Bau da postigne svoj drugi pogodak, a Newcastleov treći za treće poravnanje na utakmici. Marveaux je sjajno ubacio s lijeve strane, a na drugoj stativi Ba nogom zakucao loptu u mrežu za 3-3.

Walcott četiri minute kasnije zabija svoj drugi pogodak na susretu, s nekih sedam metara po sredini gola, nakon što ga je povratnom loptom poslužio Gibbs. Prema dosadašnjem slijedu događaja očekivao se novi pogodak Newcastlea, ali je ipak uslijedila prava katastrofa ekipe Alana Pardewa.

Minutu nakon Walcottovog pogotka u igru je ušao oporavljeni Francuz Olivier Giroud, a 10 minuta nakon toga zabija glavom pogodak za 5-3, nakon milimetarski tačnog ubacivanja dvostrukog strijelca Walcotta. Samo tri minute kasnije Giroud ponovno zabija, ovoga puta razornim udarcem desnom nogom s desne strane šesnaesterca, i to nakon "polu-asistencije" Walcotta, koji mu je u padu, pri pokušaju prodora, progurao loptu tijelom.

Konačnih 7-3 postavio je junak današnjeg susreta Walcott i to pravom majstorijom. Arsenal je slobodni udarac s lijeve strane, nekoliko metara od gol-aut linije, izveo kratko, a Englez krenuo u nezaustavljivi prodor.

Prošao je trojicu igrača, na petercu Newcastlea pao na teren, pridigao se, te lobom okončao svoj sjajni prodor u stilu Lionela Messija.

Nakon ovakve predstave, navijači zasigurno još više strahuju od Walcottovog eventualnog odlaska s Emiratesa ove zime. Podsjetimo, Englez još uvijek nije potpisao produženje ugovora s klubom iz Londona, a prema mišljenju nekih ljudi bliskih cijelom slučaju, ni ne namjerava.

Premierliga, 20. kolo:

Sunderland - Tottenham 1-2 (O'Shea 40 / Cuellar 48-ag, Lennon 51) Aston Villa - Wigan 0-3 (Ramis 3, Boyce 52, Kone 56) Fulham - Swansea 1-2 (Ruiz Gonzalez 56 / Graham 19, De Guzman 52) Manchester United - West Bromwich 2-0 (McAuley 9-ag, Van Persie 90+1) Norwich - Manchester City 3-4 (Pilkington 15, Martin 63, 75 / Džeko, 2, 5, 67, Agüero 50) Reading - West Ham 1-0 (Pogrebnjak 5) Stoke City - Southampton 3-3 (Jones 16, Upson 67, Jerome 90 / Lambert 10, Rodriguez 24, Wilkinson 36-ag) Arsenal - Newcastle 7-3 (Walcott 20, 73, 90+1, Oxlade-Chamberlain 50, Podolski 64, Giroud 84, 87 / Ba 43, 69, Marveaux 59)