Izvrsna forma
136

Fenomenalni Džeko ponovo pogodio za Inter i doveo svoj tim nadomak bitne pobjede

D. P.
Slavlje nakon Džekinog gola (Foto: EPA-EFE)
Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko postigao je i drugi gol danas na utakmici između Sassuola i Intera i tako potvrdio izvrsnu formu. Pogodio je za vodstvo 1:2.
Džeko je u finišu prvog poluvremena postigao gol za vodstvo Intera rezultatom 0:1. Pogodio je nakon kornera i uigrane akcije, a loptu je u mrežu proslijedio iz blizine.

To je bio 100. pogodak Džeke u Seriji A čime je došao na listu najvećih igrača koji su ikada igrali u italijanskom nogometu.

Sassuolo je na startu drugog dijela poravnao na 1:1, ali je Džeko ponovo postigao gol. Drugi gol postigao je u 75. minuti na asistenciju Henrikha Mkhitaryana.

Nakon ubačaja s lijeve strane, naš reprezentativac je glavom pogodio za novo vodstvo Intera i tako potvrdio savršenu utakmicu.