354

Fantastični Hodžić vodio Dinamo do sigurne pobjede protiv Istre

Fudbaleri Dinama pobijedili su na Aldo Drosina stadionu u okviru 25. kola HNL-a ekipu Istre 1961 s uvjerljivih 3:0.

Modri su imali više od igre u prvom poluvremenu što su krunisali golom Soudanija u 18. minuti na asistenciju bh. reprezentativca Armina Hodžića. S rezultatom 0:1 otišlo se na odmor.

Samo sedam minuta u nastavku utakmice bilo je dovoljno da Hodžić sjajno pogodi s ivice šesnaesterca za vodstvo od 2:0.

Dinamo je rutinski priveo utakmicu do kraja, a u 93. minuti danas fantastični Hodžić postiže svoj drugi gol i postavlja konačni rezultat meča.

Naš napadač odigrao je cijelu utakmicu za pobjedničku ekipu postigavši 14. i 15. gol u sezoni, dok je njegov saigrač Amer Gojak u igru ušao dvadeset minuta prije kraja meča.

Dinamo je uprkos pobjedi ostao na drugom mjestu HNL-a s bodom zaostatka u odnosu na lidera Rijeku, ali i utakmicom više. Istra je na šestom mjestu.