0

FA Cup: Arsenal u kombinovanom sastavu bez problema nadigrao rezerve Southamptona

Posljednji susret današnjeg programa šesnaestine finala FA Cupa na St. Mary'su su odigrali Southampton i Arsenal, a gosti su slavili s ubjedljivih 5:0.

Arsenal, koji je igrao u kombinovanom sastavu je sa dva brza pogotka Welbecka u 15. i 22. minuti došao do prednosti od 2:0, a Walcott je u 35. minuti povećao na 3:0 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Walcott je svoj drugi pogodak na meču, a četvrti za ekipu iz Londona, postigao u 69. minuti. Konačnih 4:0 postavio je Walcott u 84. minuti kompletiravši svoj hat-trick.

Southampton, koji je igrao sa rezervama, nije nijednom ozbiljno zaprijetio Ospininom golu.

Ranije danas od premierligaša ispao je Liverpool, dok su pobjede zabilježili Chelsea, Manchester City, Middlesbrough i Tottenham.