0

Evropska liga: Rijeka osvojila bod protiv Betisa

Ekipa Rijeke
Nogometaši Rijeke osvojili su prvi bod u Europa ligi. U 2. kolu skupine I pred svojim su navijačima odigrali 1-1 protiv španskog predstavnika Betisa.

Ekipa Matjaža Keka sjajno je otvorila utakmicu i povela već u desetoj minuti. Ivan Tomečak se riješio dvojice čuvara na desnoj strani i ubacio na peterac gdje je Leon Benko iz voleja matirao Stephana Andersena. Vodstvo Riječana nije, međutim, dugo potrajalo. U 14. minuti domaći nisu uspjeli očistiti opasnost pred svojim golom, lopta je došla do Cedrica koji je opalio s 20-ak metara i donio Andalužanima izjednačenje.

Zadržao se taj rezultat sve do kraja utakmice. Rijeka je napravila pritisak na početku drugog poluvremena, ali to je kratko trajalo. Uskoro je Betis preuzeo inicijativu, ali hrvatski se predstavnik uspio obraniti i uzeti bod. Podsjetimo, Rijeka je u 1. kolu poražena u gostima kod Vitorije Guimaraes (4-0), a sljedeću utakmicu igra za tri tjedna u Lyonu. Francuski i portugalski predstavnik su, inače, večeras također odigrali neodlučeno 1-1.

Spomenimo da je u grupi H Sevilla na svome Sanchez-Pizjuanu pobijedila Freiburg s 2-0 pogocima Diega Perottija iz penala i Carlosa Bacce.. U drugom ogledu te skupine Slovan je u Liberecu pobijedio Estoril s 2-1.

U grupi G su bečki Rapid i kijevski Dinamo u austrijskoj prijestolnici odigrali 2-2.

Evropska liga, 2. kolo:

Grupa A

Kuban Krasnodar - Valencia 0-2 (Alcacer 73, Feghouli 81) Swansea - St. Gallen (kasnije)

Redoslijed: 1. Swansea 3 (-1), 2. St. Gallen 3 (-1), 3. Valencia 3, 4. Kuban 0

Grupa D

Rubin - Zulte-Waregem 4-0 (Duplus 60-ag, Jeremenko 73, Rjazancev 81, natcho 89) Wigan - Maribor (kasnije)

Redoslijed: 1. Rubin 6, 2. Wigan 1 (-1), 3. Waregem 1, 4. Maribor 0 (-1)

Grupa G

Genk - Thun 2-1 (Gorius 55, Vossen 63 / Martinez 90+3) Rapid Beč - Dinamo Kijev 2-2 (Burgstaller 53, Trimmel 90+4 / Jarmolenko 30, Dibon 34-ag)

Redoslijed: 1. Genk 6, 2. Thun 3, 3. Dinamo Kijev 1, 4. Rapid 1

Grupa H

Slovan Liberec - Estoril 2-1 (Šural 15, Kovač 62 / Leal 45)

Sevilla - Freiburg 2-0 (Perotti 63 - 11m, Bacca 90+1) Redoslijed: 1. Sevilla 6, 2. Slovan 4, 3. Freiburg 1, 4. Estoril 0

Grupa I

Rijeka - Betis 1-1 (Benko 10 / Cedric 14) Lyon - Vitoria Guimaraes 1-1 (Gonalons 53 / Maazou 39)

Redoslijed: Vitoria 4, 2. Lyon 2, 3. Betis 2, 4. Rijeka 1