0

Evropska liga: Pobjede Fiorentine i Eintrachta

Dnjipro - Fiorentina (Foto: AFP)
Visoku pobjedu od 3:0 ostvario je Eintracht u 2. Kolu grupe F Evropske lige na gostovanju kod APOEL-a. Etxezarreta je u 27. minuti postigao autgol, Lakić je pogodio u 59., a Jung 66. minuti.

Fiorentina je slavila na gostovanju kod Dnjipra u Dnjipropetrovsku 2-1 golom Massima Ambrosinija iz 73. minute, a dugogodišnjem je kapitenu Milana to bio prvijenac u dresu "viola" po ovoljetnom transferu iz Milana.

Poražena je ekipa četiri posljednje minute igrala s igračem više, jer je isključen Fiorentinin David Pizarro.

U ogledima grupe D obje su pobjede ostvarili domaćini, pa je tako Rubin savladao Zulte Waregem 4-0 golovima u drugom poluvremenu, dok je engleski drugoligaš Wigan bio bolji od Maribora s 3-1.

Evropska liga, 2. kolo:

Grupa D

Rubin Kazan - Zulte-Waregem 4-0 (Duplus 60-ag, Ermenko 73, Rjazancev 81, Natcho 89)

Wigan - Maribor 3-1 (Powell 22, 90+1, Watson 34 / Tavares 60)

Redoslijed: 1. Rubin 6, 2. Wigan 3, 3. Zulte Waregem 1, 4. Maribor 0