0

Evropska liga: Lazio se spasio poraza, Tottenham rutinski

Trabzonspor - Lazio (Foto: AFP)
Nogometaši Tottenhama nastavljaju s uvjerljivim igrama u Evropskoj ligi. U 2. kolu grupe K slavili su na gostovanju kod Anžija s 2-0 i tako zadržali stopostotan učinak.

Igrači Andre Villas-Boasa slavili su u 1. kolu s 3-0 protiv Tromsøa, a sada su trijumfovali golovima Jermaina Defoea i Nacera Chadlija. U drugom ogledu grupe K Tromsø i Šerif su remizirali 1-1.

U grupi J sastale su se dvije vodeće ekipe Trabzonspor i Lazio. Domaći Trabzonspor vodio je 3-1 još u prvom poluvremenu, a na kraju je Laziju Sergio Floccari spasio bod dvama golovima u dvije uzastopne minute same završnice susreta. U 84. minuti pogodio je glavom, a potom i desnicom nakon dodavanja Brayana Peree.

U drugom ogledu grupe Legia je u Varšavi poražena od kiparskog Apollona 1-0.

U grupi L obje su utakmice završile podjelom bodova, pa je tako Šahter Karagandi odigrao 2-2 protiv Maccabi Haife, a AZ Alkmaar 1-1 protiv PAOK-a. Posebno je zanimljivo bilo na Afas Stadionu u Alkmaaru gdje su oba gola postignuta u samoj zavšnici. Jeffrey Gouweleeuw doveo je holandski sastav u vodstvo u 82. minuti, da bi Grcima bod spasio Dimitris Salpingidis u četvroj minuti sudijske nadoknade.

Evropska liga, 2. kolo:

Grupa J

Legia Varšava - Apollon Limassol 0-1 (Sangoy 56)

Trabzonspor - Lazio 3-3 (Erdogan 12, Mierzejewski 22, Henrique 35 / Onazi 29, Floccari 84, 85)

Redoslijed: 1. Lazio 4, 2. Trabzonspor 4, 3. Apollon 4, 4. Legia 0

Grupa K

Anži Mahačkala - Tottenham 0-2 (Defoe 34, Chadli 39)

Tromso - Šerif 1-1 (Ondrašek 65 / Ricardinho 87)

Redoslijed: 1. Tottenham 6, 2. Šerif 2, 3. Anži 1, 4. Tromso 0

Grupa L

Šahter Karagandi - Maccabi Haifa 2-2 (Finončenko 40, Tarasov 45 / Ezra 54, Turgeman 79)

AZ Alkmaar - PAOK 1-1 (Gouweleeuw 82, Salpingidis 90+4)

Redoslijed: 1. AZ Alkmaar 4, 2. PAOK 4, 3. Šahter 1, 4. Maccabi Haifa 1