Lokomotiv ide dalje
0

Evropska liga: Ibričić uspješniji od Muratovića i Bukve

Senijad Ibričić (Foto: Reuters)
Senijad Ibričić je sa svojim Lokomotivom slavio protiv Sturm Graza i sa 3-1 u petom kolu Evropske lige i tako izborio plasman u drugi krug.

Schalke je kao domaćin pobijedio Steauu s 2-1 i osigurao prolaz u daljnje takmičenje. Pobjednički pogodak za ekipe iz Gelsenkirchena zabio je Raul u 57. minuti. Španski veteran vješto je izbjegao zamku ofsajda, te iz blizine matirao golmana rumunske ekipe.

Schalke vodi na tabeli s nedostižnih 11 bodova. Slijede Maccabi Haifa sa 6, te Steaua i AEK Larnaca s 5 bodova.

U grupi K, Twente je kao domaćin pobijedo Fulham pogotkom Janka u 89. minuti. Janko je samo 10 minuta ranije ušao u igru. Wisla je u gostima svladala Odense s 2-1.

Twente je siguran putnik u 1/16 finala s 13 bodova, a drugo mjesto drži Fulham sa 7. Wisla ima 6 bodova, a Odense je ostao na tri i bez izgleda za daljnji plasman. Fulham je najbliži drugom mjestu u daljnjoj fazi takmičenja, jer u zadnjem kolu dočekuje Odense.

U grupi L, Lokomotiv je kao domaćin pobijedio Sturm s 3-1. Senijad Ibričić je igrao do 57. minute kada ga je zamijenio Maicon, dok je Samir Muratović kod Sturma utakmicu presjedio na klupi, a Harisa Bukve nije bilo niti na klupi. Anderlecht je petu uzastopnu pobjedu upisao u Ateni protiv AEK-a s 2-1.

Dalje idu Anderlecht s maksimalnih 15 bodova i Lokomotiv s 12. Ta dva kluba odlučit će o prvom mjestu u grupi u zadnjem kolu u međusobnom duelu u Bruxellesu.

Evropa liga, 5. kolo:

grupa J: AEK Larnaca – Maccabi Haifa 2-1 (Garcia 14, Pintado 51 / Buljat 75) Schalke – Steaua 2-1 (Papadopoulos 25, Raul 57 / Rucescu 33) Redoslijed: 1. Schalke 11, 2. Maccabi Haifa 6, 3. Steaua 5, 4. AEC Larnaca 5

grupa K:

Twente – Fulham 1-0 (Janko 89)

Odense – Wisla Krakow 1-2 (Falk 51 / Biton 20, Malecki 28) Redoslijed: 1. Twente 13, 2. Fulham 7, 3. Wisla Cracow 6, 4. Odense 3

grupa L:

Lokomotiv Moskva – Sturm 3-1 (Maicon 62, Sičev 72 – 11 m, Glušakov 89 / Kainz 64) AEK Atena – Anderlecht 1-2 (Sialmas 19 / Gillet 4, 36) Redoslijed: 1. Anderlecht 15, 2. Lokomotiv Moskva 12, 3. Sturm 3, 4. AEK Atena 0