4

Evropska liga: Bešiktaš boljim izvođenjem penala eliminisao Liverpool

Piše: A. D.
(Foto: EPA)
Fudbaleri Bešiktaša priredili su veliko iznenađenje i eliminirali engleski Liverpool boljim izvođenjem penala u šesnaestini finala Evropske lige.

Regularni dio meča, baš kao i prije sedam dana u Liverpoolu, završen je rezultatom 1:0 u korist Bešiktaša.

U 61. minuti utakmice Slaven Bilić na teren je poslao Arslana koji je deset minuta kasnije pogodio za veliku radost domaćih navijača. Lijepu akciju Bešiktaša Arslan je završio preciznim udarcem sa 17 metara nakon dodavanja Dembe Ba.

Nakon dva produžetka od po petnaest minuta pobjednik nije odlučen, pa se pristupilo izvođenju penala.

Bešiktaš je poveo golom Dembe Ba, a izjednačio je Lambert. Novo vodstvo domaćinima donio je Tore, dok je za drugo izjednačenje pogodio Lallana.

Kavlak i Emre Can bili su sigurni izvođači u trećoj, baš kao i Hutchinson i Allen u četvrtoj seriji. Arslan je kod domaćih bio siguran u petoj seriji, dok je tragičar Liverpoola bio Dejan Lovren koji je promašio peti penal za Redse.