Premiership
5

Everton, West Ham i Swansea upisali važne pobjede

Ekipe Evertona, West Hama i Swansea upisale su pobjedu u meču 27. kola engleskog Premiershipa dok je Stoke na som terenu remizirao sa Brightonom.

Everton je na svom terenu bio bolji od Crystal Palaca, a konačni rezultat bio je 3:1. Karamele su u vodstvo stigle u 46. minuti kada Sigurdsson pogađa za 1:0, a pet minuta nakon toga Niasse povisuje na 2:0.

Pitanje pobjednika riješio je Davis u 75. minuti, a konačnih 3:1 postavio je Milivojević s bijele tačke.

Stoke je na svom terenu remizirao protiv Brightona. Gosti su preko Izquierda stigli u vodstvo u 32. minuti, a onda Shaqiri u 68. minuti postavlja konačnih 1:1. U samom finišu Stoke je imao priliku s penala da dođe do pobjede, ali je Carlie Adam promašio.

West Ham je golovima Chicharita i Arnautovića stigao do pobjede protiv Watforda, a Swansea je na domaćem terenu savladao Burnley s 1:0.