9

Everton u finišu izvukao bod kod Hulla

U prvoj utakmici 19. kola Premiershipa Hull City je na domaćem terenu remizirao sa Evertonom (2:2)

Ovo je osmi uzastopni ligaški meč bez pobjede za Hull koji je u tom periodu upisao pet poraza, dok je Everton upisao čak sedmi meč bez pobjede u posljednjih devet ligaških utakmica.

Hull je odlično otvorio utakmicu. U šestoj minuti Dawson je pogodio za 1:0 što je njegov treći ligaški gol ove sezone. Gosti su izjednačili u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je golman domaćeg tima Marshall katastrofalno reagovao nakon kornera i skrenuo loptu u svoju mrežu.

Novo vodstvo Hullu prelijepim pogotkom iz slobodnog udarca u 65. minuti donosi Snodgrass. Bio je to 16. gol za Hull u Premiershipu ove sezone, a kod čak osam golova učestvovao je upravo Snodgrass koji je postigao šest i asistirao dva gola.

Ipak, to nije bilo dovoljno za prekid niza bez pobjede. Bod gostima donio je Barkley u 84. minuti kada pogađa na asistenciju Bainesa.