Premiership
11

Everton u 96. minuti spasio bod protiv Watforda na Goodison Parku

Everton i Watford odigrali su večeras posljednji susret 16. kola engleskog Premisershipa.

U veoma uzbudljivom meču na Goodison Parku ekipe su podijelile bodove rezultatom 2:2.

Andre Gomes je u 15. minuti asistirao Richarlisonu koji je doveo Everton u vodstvo. Karamele su kontrolirale igru i rezultat sve do sredine drugog poluvremena kada su gosti u razmaku od samo dva minuta postigli dva pogotka.

Najprije je Roberto Pereyra pogodio stativu u 63. minuti, a lopta se od nesretnog Seamusa Colemana odbila u mrežu za 1:1. U 65. minuti Pereyra je ubacio sa desne strane, a Abdoulaye Doucoure glavom zakucava loptu u mrežu za 2:1.

U 67. minuti Gylfi Sigurdsson je imao priliku poravnati rezultat iz penala. Islanđanin je šutirao silovito po sredini gola, ali je Ben Foster nogom odbranio njegov udarac.

Karamele su ipak stigle do boda u 90+6. minuti susreta kada je Lucas Digne postigao prelijep pogodak iz slobodnog udarca za konačnih 2:2.