4

Everton porazom od Watforda upisao peti uzastopni meč bez pobjede

U 15. kolu Premiershipa Watford je na svom Vicarage Roadu rezultatom 3:2 savladao Everton.

Nakon jako dobrog otvaranja sezone i dva poraza u prvih 10 kola Everton već pet uzastopnih ligaških utakmica ne zna za pobjedu, a tokom tog niza upisao je tri poraza.

Na drugoj strani, Watford je upisao drugu pobjedu u posljednjih pet utakmica u Premiershipu pri čemu je tri puta poražen.

Sve je počelo dobro za Everton kada je Lukaku u 17. minuti pogodio za 1:0. Izjednačenje je donio Okaka odličnim golom petom u 36. minuti te se na odmor otišlo uz rezultat 1:1.

Watford je u 59. minuti preko Prodla stigao do preokreta, a na 3:1 povisio je Okaka svojim drugim golom na utakmici, ali i u dresu Watforda.

Nadu gostima vratio je Lukaku koji je u 86. minuti smanjio na 3:2. Do kraja meča Everton je imao nekoliko obećavajućih napada, ali ostalo je 3:2.

Lukaku je sa devet golova četvrti strijelac Premiershipa. Ispred njega su Aguero (10), Sanchez (11) i Costa (11).