Everton golom Walcotta pobijedio Newcastle i preskočio Leicester na tabeli Premiershipa

23.4.2018. u 22:51
14
2
14
Nogometaši Evertona pobijedili su na Goodison Parku u okviru 35. kola Premiershipa ekipu Newcastlea rezultatom 1:0.
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA
Domaći su bili daleko bolja ekipa u prvom poluvremenu, a najbolju priliku propustio je Jagielka u 36. minuti kada je iz pucao iznad prečke.

U nastavku je prvi zaprijetio Newcastle, ali je Perez bio neprecizan iz dobre situacije, a kazna je uslijedila dvije minute kasnije.

Bolasie je poslao precizan centaršut, a Walcott se dobro snalazi i dovodi Everton u vodstvo.

Do kraja utakmice Newcastle je nekoliko puta opasno zaprijetio. Prvo je Gayle bio neprecizan u 64. minuti, a potom je Pickford zaustavio udarac glavom Pereza.

Posljednju veliku šansu za izjednačenje propustio je Ritchie u 76. minuti pa se rezultat nije mijenjao.

Everton je s večerašnjom pobjedom prestigao Leicester te je sada osmoplasirana ekipa Premiershipa, dok je Newcastle na desetom mjestu.