Kvalifikacije za Euro
30

Eurogol Halstenberga u pobjedi Njemačke u Belfastu, rutinski trijumfi Holandije i Belgije

E. B.
U terminu od 20:45 sati odigrano je devet susreta šestog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Selekcija Njemačke slavila je na gostovanju u Belfastu kod Sjeverne Irske rezultatom 2:0, a prvi pogodak na meču nije mogao biti ljepši.

U 48. minuti Julian Brandt je ubacio loptu sa desne strane, ona je stigla do Marcela Halstenberga koji je sa desetak metara iskosa sa lijeve strane iz voleja zakucao u mrežu za 1:0. To je 27-godišnjem igraču Leipziga bio prvi pogodak u dresu Elfa. Konačnih 2:0 postavio je Serge Gnabry u 90+3. minuti susreta.

Rutinske pobjede u gostima rezultatom 4:0 zabilježile su selekcije Holandije i Belgije. Holanđani su slavili u Estoniji (Babel 17., 48., Depay 76., Wijnaldum 87.), dok je Belgija slavila u Škotskoj (Lukaku 9., Vermaelen 24., Alderweireld 32., De Bruyne 82.).

Sjeverna Makedonija je slavila u Latviji rezultatom 2:0 (Pandev 14., Bardhi 17.), dok je Slovenija kod kuće savladala Izrael rezultatom 3:2 (Verbič 43., 90., Bezjak 66. - Natcho 50., Zahavi 63.).