5

Euro U17: BiH poražena u prvom meču od Austrije

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je na otvaranju Evropskog prvenstva u Azerbejdžanu od Austrije rezultatom 0:2.

Austrija je dominirala od početka do kraja susreta i naši reprezentativci su sasvim zasluženo poraženi.

U devetoj minuti Arase je postigao gol, no on je poništen zbog ofsajda. Ipak, u 18. minuti Baumgartner je doveo Austrijance u vodstvo nakon dobrog centaršuta Burgstallera.

U 36. minuti Baumgartner je udvostručio prednost na Schmidtovu asistenciju. Tri minute poslije Čeliković je pokušao smanjiti rezultat, no nakon njegovog voleja golman Ožegović, rođen u Velikoj Kladuši, sjajno brani.

U drugom poluvremenu naša reprezentacija je pokušala igrati ofanzivnije, no bez većeg uspjeha.

Austrijanci su imali dobre prilike preko Arasea (46.), Baumgartnera (50.) i Schmidta (54.), no nisu uspjeli postići treći gol.

Najbolju priliku u drugom poluvremenu za naš tim je imao Benjamin Hadžić nakon kornera u 64. minuti, no Ožegović je ponovo bio siguran.

Za našu reprezentaciju su igrali: Vasilj, Beširević, Čeliković, Velić (od 41. Perić), Mirić, Kovač, Dadić (od 52. Resić), Veladžić, N. Hadžić (od 71. Smajić), Sadiku, B. Hadžić.

Danas od 15 sati u našoj grupi se sastaju Njemačka i Ukrajina.

Idući meč naša reprezentacija igra 8. maja u 17 sati protiv Njemačke.