0

Estudiantes osvojio Aperturu ispred Boce

Sarajevo-x.com
Posljednjeg dana Aperture - argentinskog fudbalskog prvenstva, Estudiantes de La Plata je ugrabila priliku u play-off utakmici i pobjedom 2-1 nad argentinskim gigantima Boca Juniorsima, osvojila je Aperturu za 2006. godinu.

Meč na stadionu fudbalskog kluba Racing - Estádio José Amalfitani, se održao zbog poraza Boca Juniorsa u posljednjem kolu argentinskog prvenstva od Lanusa, i pobjede Estudiantesa nad Arsenal de Sarandijem. Zbog izjednačenja na prvom mjestu morala odigrati play-off utakmica.

Boca je povela golom Martina Palerma u trećoj minuti. U tridesetdevetoj minuti oba tima su zaradila po isključenje jednog igrača, a onda je Estudiantes, kojeg trenira Diego Simeone, izjednačio u 64-om minutu golom Jose Sose. Drama je dostigla svoj vrhunac u 80-oj minuti kada je Mariano Pavone postigao gol za vođstvo Estudiantesa, u kojem je cijele sezone briljirao Juan Sebastian Veron. To je i bio konačni rezultat ove sjajne utkamice.

Ovo je prva titula Estudiantesa od 1983. godine, dok je Boca propustila priliku da osvoji svoju treću titulu zaredom.