26

Estonija remizirala s Maltom u prijateljskoj utakmici

Reprezentacija Estonije, koja je će biti protivnik reprezentaciji BiH na otvaranju kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, odigrala je večeras neriješeno 1:1 protiv Malte u prijateljskoj utakmici.

U prvom poluvremenu golova nije bilo, dok je u drugom po jedan postignut na obje strane. Poveli su Estonci golom Zenjova u 57. minuti, a samo dvije minute kasnije je na 1:1 izjednačio Effiong. To je ujedno bio i konačan rezultat utakmice.

Za Estonce su od prve minute zaigrali Aksalu, Baranov, Dmitrijev, Kallaste, Kama, Mets, Pikk, Purje, Teniste, Vassiljev i Zenjov. U drugom poluvremenu su priliku za igru dobili Gussev, Sappinen, Antonov i Kruglov, koji su zamijenili Kamsa, Purjea, Dmitrijeva i Pikka.

Utakmica BiH - Estonija se igra u utorak 6. septembra na Bilinom Polju u Zenici s početkom u 20:45 sati.