La Liga
283

Espanyol golom Morena u 93. minuti srušio očajni Real Madrid

Nogometaši Espanyola pobijedili su na RCDE-u u okviru 26. kola La Lige ekipu Real Madrida rezultatom 1:0.

Ekipa Zinedinea Zidanea je bolje otvorila utakmicu i već u sedmoj minuti Bale je imao dobru priliku, ali je Lopez fantastično zaustavio loptu da ne završi u mreži.

Espanyol se potom oslobodio pritiska i u dva navrata su do odlaska na odmor mogli doći u vodstvo. Prvo je Moreno iz dobre situacije bio neprecizan, a onda je četiri minute kasnije Espanyolovom napadaču poništen gol zbog ofsajda.

I u nastavku su domaći dominirali. Već u petoj minuti drugog poluvrmena Duarte je glavom pogodio prečku, a šest minuta kasnije Navas sjajno brani šut Morena.

Veliku priliku za promjenu početnog rezultata propustio je danas sjajni Moreno, kada je Navas još jednom fantastično intervenisao, ali spasa nije bilo u 93. minuti kada donosi veliku pobjedu Espanyolu.

Real Madrid tako nije uspio doći do pete uzastopne pobjede te su ostali na trećem mjestu La Lige, dok je Espanyol skočio na 13. poziciji.