71

Ermin Zec sa dva pogotka odveo Rijeku u osminu finala Kupa Hrvatske

Piše: A. M.
Zaostali meč šesnaestine finala Kupa Hrvatske, između četveroligaša Lekenika i Rijeke, igran u Sisku, očekivano je pripao gostujućem timu rezultatom 4:2.

Meč se trebao igrati još prije dvije sedmice u Lekeniku, ali je odgođen zbog katastrofalnog stanja u kojemu se u tom trenutku našao travnjak lokalnog stadiona. Rijeka je povela pogotkom bh. internacionalca Ermina Zeca već u šestom minutu.

Domaćin je izjednačio četiri minuta kasnije preko Kovačevića iz penala, da bi prednost gostima deset minuta prije odlaska na odmor donio bivši igrač Sarajeva Mato Jajalo.

U sedmom minutu nastavka utakmica je riješena, a svoj drugi pogodak postigao je Ermin Zec. Pobjedu je potvrdio Ivan Krstanović, dok je poraz Lekenika ublažio Ivan Đurđek.

Utakmice osmine finala KUpa Hrvatske na program su za dvije sedmice.