0

Eredivisie: Feyenoord dobio derbi i vratio se u borbu za naslov

U okršaju velikana holandskog nogometa, u sklopu 24. kola Eredivisije, Feyenoord je u Rotterdamu svladao PSV s 2-1 i dodatno zakomplicirao borbu za naslov.

Gosti su poveli u prvom poluvremenu pogotkom Jeremaina Lensa, ali je ekipa Ronalda Koemana u nastavku preokrenula preko Rubena Schakena i Graziana Pellea. Feyenoord se time nakon prošlosedmičnog neočekivanog poraza od Zwollea vratio u utrku za naslov, za vodećim PSV-om zaostaje samo tri boda.

Isti zaostatak ima i aktualni prvak Ajax koji tek treba odraditi svoj dvoboj 24. kola, što znači da se može i izjednačiti s PSV-om. Daleko nisu ni Vitesse i Twente koji zaostaju pet, odnosno šest bodova.