Više od igre
365

Emotivna fotografija oca i sina obilježila čudesni derbi Bešiktaša i Fenerbahčea

Nogometaši Bešiktaša i Fenerbahčea odigrali su na Vodafone Parku jedan od najspektakularnijih istanbulskih derbija u historiji, a utakmicu je obilježila fotografija iz 47. minute na kojoj su otac i sin, navijači Bešiktaša, uplakani u zagrljaju.

Meč je završen rezultatom 3:3 iako je Bešiktaš vodio 3:0 nakon prvog poluvremena, kada je i napravljena emotivna fotografija navijača domaćih.

Bešiktaš je poveo već u 10. minuti preko Gonula, a osam minuta kasnije Burak Yilmaz iz penala uvećava prednost na 2:0.

Fenerbahče je treći gol primio u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je opet precizan bio Yilmaz.

Ipak, u nastavku se desilo čudo koje je započeo Slovenac Zajc u 55. minuti, dok je šest minuta kasnije stoper Ciftpinar smanjio razliku na 3:2.

Bod i veliko slavlje gostima je donio bek Ali Kaldirim u 67. minuti pa je tako Bešiktaš ovim kiksom vjerovatno ispao iz utrke za naslov, jer im vodeći Bašakšehir bježi 11 bodova.