Bundesliga
9

Eintracht nakon preokreta savladao Herthu, Ibišević igrao do 82. minute

Nogometaši Eintrachta pobijedili su na Olympiastadionu u okviru 14. kola Bundeslige ekipu Herthe rezultatom 2:1.

Već u prvoj minuti bivši bh. reprezentativac Vedad Ibišević je mogao dovesti domaće u vodstvo, ali je golman Hradecky sjajno odbranio.

Ipak, spasa mu nije bilo u 15. minuti kada je Selke pogodio nakon asistencije Leckija.

Samo četiri minute kasnije Ibišević je propustio još jednu dobru priliku, a Jarstein je s druge strane odlično odbranio udarac Rebića.

Upravo iz kornera nastalog iz prethodne akcije, ekipa iz Frankfurta je poravnala rezultat. Willems je centrirao, a loptu u mrežu zakucao je Wolf.

U drugom poluvremenu nije bilo uzbuđenja sve do deset minuta prije kraja meča kada je Boateng donio preokret gostujućoj ekipi nakon dodavanja Hallera i postavio konačnih 1:2.

Ibišević je kao kapiten predvodio poraženu ekipu do 82. minute.

Eintracht je s novom pobjedom prestigao Bayer i sada je osmoplasirana ekipa Bundeslige, dok je Hertha ostala na 11. mjestu.