174

Edin Džeko strijelac u utakmici protiv Southamptona

Nogometaši Manchester Cityja su u prvoj utakmici 33. kola engleske Premier lige danas na "Etihadu" pobijedili Southampton sa 4:1, a strijelac jednog pogotka bio je bh. reprezentativac Edin Džeko.

Bh. napadač najprije je već u 3. minuti susreta izborio penal za svoju ekipu, koji je realizirao Yaya Toure.

Pred kraj prvog poluvremena mrežu protivnika zatresao je Nasri, a samo nekoliko minuta kasnije u strijelce se upisao i naš Edin Džeko.

Ekipa Southamptona također je postigla pogodak iz penala. Pablo Zabaleta oštro je startao i oborio protivnika. Rickie Lambert je mirno realizirao penal preciznim šutem uz desnu stativu.

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 3:1 za ekipu Manchester Cityja.

Sjajnu šansu Džeko je imao u 58. munuti, nažalost bio je neprecizan i loptu je šutnuo u aut.

Iz igre je izašao u 63. minuti zaradivši aplauz navijača.

U 80. minuti pogodak za 4:1 postiže Stevan Jovetić koji je samo pet minuta ranije ušao u igru umjesto Davida Silve. Tim rezultatom je i završena utakmica.

Manchester City se ovom pobjedom približio vodećem Chelseaju na bod zaostatka, a ima i utakmicu manje od londonskog tima.