Calhanoglu pogodio
939

Edin Džeko nakon 14 minuta u dresu Intera upisao asistenciju, ukupno 40. u Seriji A

Bh. napadač Edin Džeko upisao je prvu asistenciju u dresu Intera, a on je u debitantskom nastupu protiv Genoe dodao loptu do Hakana Calhanoglua koji je postigao drugi gol za Neraazzurre.

Inter je fantastično otvorio meč u sezoni u kojoj brane titulu prvaka, a do vodstva stižu u šestoj minuti kada je Škrinjar nakon ubačaja Calhanoglua iz kornera glavom pogodio za 1:0.

Samo osam minuta nakon toga bh. napadač Edin Džeko primio je jednu loptu na sredini terena, sačuvao je i sačekao Calhanoglua da se otvori, a nakon što mu je dodao loptu turski igrač je sjajno pogodio za 2:0.

Za Džeku je ovo 40. asistencija u Seriji A, a današnji susret mu je jubilarni 200 u italijanskom prvenstvu.

Ubrzo nakon drugog gola Intera, Džeku je imao šansu da postigne i prvi gol u dresu novog kluba, ali je pogodio prečku.