Zaradio crveni
172

Džeko u finišu utakmice preživio divljački start argentinskog štopera

Divljački start Martineza (Foto: Screenshot)
Nogometaši Rome pobijedili su večeras na Olimpicu u okviru 6. kola Serije A ekipu Fiorentine rezultatom 2:0, a kapiten Vučice Edin Džeko mogao je u završnici utakmice doživjeti tešku povredu.
Naime, igrao se 88. minut kod rezultata 2:0 kada je argentinski štoper Lucas Martinez Quarta divljački startovao na bh. napadača.

Martinez Quarta je uletio klizeći Edinu s dvije noge i prava je sreća što je kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine prošao bez ikakve povrede.

Sudija je Argentincu odmah pokazao crveni karton, a Džeko je ustao i odigrao utakmicu do kraja meča.

Inače, Roma je pobijedila golovima Spinazzole iz 12. te Pedra iz 70. minute pa je Vučica nastavila pružati dobre partije u posljednje vrijeme.

Večerašnjim trijumfom Roma se probila na sedmo mjesto Serije A.