Serie A
70

Džeko strijelac u ubjedljivom trijumfu Rome nad Beneventom

U 24. kolu italijanske Serie A Roma je na Olimpicu savladala Benevento rezultatom 5:2.

Gosti iz Beneventa su iznenađujuće došli u vodstvo u 7. minuti, a strijelac je bio Guilherme.

Roma je mogla stići do izjednačenja u 15. minuti, ali je veliku šansu propustio Džeko. Nakon ubačaja sa desne strane Džeko je šutirao glavom sa devet metara, ali je golman Puggioni fantastično odbranio njegov udarac.

Roma je izjednačila u 26. minuti, a strijelac je bio Fazio, a asistent je bio Kolarov. Preokret Vučici nakon sat vremena igre donio je Džeko. Under je prošao po desnoj strani i ubacio, a Džeko je glavom matirao Puggionija za 2:1.

Under je samo dvije minute kasnije i sam postigao pogodak za 3:1, a potom je Turčin i 15 minuta prije kraja susreta postigao još jedan pogodak za 4:1.

Na 4:2 smanjio je 18-godišnji Brignola u 76. minuti, a konačnih 5:2 postavio je Defrel iz penala kojeg je izborio Džeko u 90+3. minuti susreta.