0

VIDEO / Džeko strijelac u snježnoj pobjedi protiv Fulhama

Sarajevo-x.com
Novi pogodak našeg reprezentativca (Foto: AFP)
Napadač bh. reprezentacije Edin Džeko postigao je gol u pobjedi njegovog Manchester Cityja protiv Fulhama 3:0, u utakmici Premier lige.

Najzaslužniji za gol našeg reprezentativca u 72. minuti bio je Sergio Aguero, koji je sjajno prošao nekoliko igrača Fulhama i na tanjiru servirao loptu Džeki, koji je rutinski poslao u mrežu sa nekoliko metara.

Utakmica na stadionu Etihad igrala se u teškim vremenskim uslovima, jer je snježni val zahvatio i Englesku. Ipak, to nije spriječilo domaće igrače da upišu vrijedna tri boda u borbi za titulu prvaka Engleske.

Domaće je u rano vodstvo doveo Aguero sa bijele tačke. Argentinac je bio siguran u 10. minuti nakon što je sudija dosudio sumnjiv penal nad Johnsonom.

Drugi gol za City postigao je gostujući igrač Baird, koji je Johnsonov šut poslao u vlastitu mrežu.

Premiership, 24. kolo:

Norwich - Bolton 2-0 (Surman 70, Pilkington 85) Wigan - Everton 1-1 (Neville 71-ag / Anichene) Stoke City - Sunderland 0-1 (McClean 60) QPR - Wolves 1-2 (Zamora 16 / Jarvis 46, Doyle 71) West Bromwich - Swansea 1-2 (Fortune 54 / Sigurdsson 55, Graham 59) Manchester City - Fulham 3-0 (Agüero 10-11m, Baird 30-ag, Džeko 72)

1. Man City 24 18 3 3 63-19 44 57
  2. Man Utd 23 17 3 3 56-21 +35 54
  1. Tottenham 23 15 4 4 44-25 +19 49
  2. Chelsea 23 12 6 5 41-26 +15 42
  3. Arsenal 24 12 4 8 46-34 +12 40
  4. Newcastle 23 11 6 6 34-30 +4 39
  5. Liverpool 23 10 8 5 28-21 +7 38
  6. Sunderland 24 9 6 9 33-24 +9 33