Serie A
35

Džeko strijelac u domaćem porazu Rome od Atalante

Nogometaši Atalante pobijedili su na Olimpicu u Rimu u okviru 20. kola Serije A ekipu Rome rezultatom 2:1.

Prvu priliku na utakmicu propustio je El Shaarawy u 12. minuti, a gotovo u narednom napadu Cornelius je šokirao domaće navijače i doveo Atalantu u vodstvo.

Samo pet minuta kasnije De Roon je uz dosta sreće udvostručio prednost, ali je u 45. minuti zaradio drugi žuti karton pa su gosti čitavo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje.

Obje ekipe su do odlaska na odmor mogle do gola, ali su Freuler i kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko bili neprecizni.

Krenula je Roma žestoko u nastavku po izjednačenje, a u 55. minuti Berisha je sjajno odbranio Džekin udarac glavom.

Minut poslije Džeko je izbio sam pred Berishom i rutinski ga savladao te tako vratio Romu u život.

Ipak, Vučica nije uspjela do kraja meča da stigne do izjednačenja, a najbolju priliku propustio je Florenzi u 79. minuti.

Džeki je današnji gol bio deveti ove sezone u Seriji A, a u svim takmičenjima mrežu protivnika tresao je ukupno 12 puta.

Atalanta se s novom pobjedom probila na sedmo mjesto Serije A, dok je Roma ostala na petoj poziciji.