Evropska liga
13

Džeko se vraća u početni sastav Rome protiv Brage, Krunić s Milanom gostuje Zvezdi

H. H.
Nakon sukoba s trenerom Paulom Fonsecom Dijamant je izgubio kapitensku traku i status prvog napadača (Foto: EPA-EFE)
Prvim utakmicama 1/16 finala danas se nastavlja i takmičenje u nogometnoj Evropskoj ligi. Za ljubitelje nogometa u BiH i regionu u centru pažnje bit će nastupi Rome za koju nastupa Edin Džeko, kao i mečevi srbijanskih i hrvatskih prvaka Crvene zvezde i Dinama.

Roma će od 18:55 gostovati portugalskoj Bragi u meču u kojem se očekuje da se u početnom sastavu nađe i Edin Džeko.

Nakon sukoba s trenerom Paulom Fonsecom, Dijamant je izgubio kapitensku traku i status prvog napadača u prvenstvu, ali prema ranijim najavama italijanskih medija, Džeko će više prostora za igru imati u evropskim utakmicama.

Zbog toga je izvjesno da će susret u Portugalu početi od prve minute i nadamo se, nagovijestiti povratak u pravu formu pred martovske mečeve naše reprezentacije u kvalifikacijama za SP.

Mnogo pažnje privlači i okršaj bivših prvaka Evrope Crvene zvezde i Milana.

Iako je italijanski velikan veliki favorit, Beograđani vjeruju da mogu napraviti iznenađenje i srušiti favorizovane Rossonere. Očekuje se da Milan nastupi u kombinovanom sastavu, a u sastavu bi od prve minute trebao biti i bh. reprezentativac Rade Krunić.

Zagrebački Dinamo gostuje u Rusiji protiv Krasnodara i vjeruje se da Modri imaju realne šanse za prolaz. Domaći imaju određenih problema s povredama što će hrvatski prvak pokušati iskoristiti za mirniji revanš na Maksimiru.

Od ostalih susreta izdvajaju se mečevi Real Sociedad - Manchester United, Benfica - Arsenal i Granada - Napoli.