Bravo, majstore!
35

Džeko postigao fantastičan pogodak protiv Milana u Superkupu Italije

Džeko postigao novi pogodak (Foto: EPA-EFE)
Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko postigao je večeras fantastičan pogodak protiv Milana u Superkupu Italije.

Naš napadač je mrežu gradskog rivala zatresao u 21. minuti susreta koji se igra na stadionu Kralja Fahda u Saudijskoj Arabiji.

Bila je to akcije Intera s lijeve strane kada je Bastoni iz slobodnog udarca uposlio Džeku. Naš napadač se fenomenalno oslobodio svog čuvara i onda matirao namoćnog Tatarusanu. Gol pogledajte i ovdje.

Bio je to pogodak za 2:0 jer je Inter već od 10. minute vodio golom Dimarca koji je iskoristio dobro dodavanje Barelle.

[TWITTER]1615791977240604672[/TWITTER]

Milan je trenutno na koljenima i trebat će se dobro potruditi da se vrate u ovaj meč.

Inače, iskusnom 36-godišnjem Džeki ovo je bio 14. pogodak u sezoni u kojoj je zabilježio ukupno 32 nastupa u svim takmičenjima. Tome je dodao i sedam asistencija.

U Seriji A je postigao sedam golova, dok je po tri pogotka zabio igrajući u Ligi prvaka te u Ligi nacija za reprezentaciju BiH.