356

Džeko pogodio za Romu protiv Austrije u gostima

U 4. kolu grupe E Evropske lige Roma u gostima igra protiv Austrije u Beču, a trenutni rezultat je 2:1 za Romu.

Nakon dva remija i jedne pobjede u prve tri utakmice trener Rome Luciano Spalletti odlučio je prvi put u početni sastav staviti Edina Džeku koji nijednom nije počeo ovosezonski meč u Evropskoj ligi.

Roma je od druge minute gubila nakon što je pogodio Kyode, ali je Džeko samo tri minute kasnije izjednačio na 1:1.

Preokret Romi donio je De Rossi u 18. minuti, ali ponovo je veliku ulogu odigrao Džeko. Naime, Dijamant je šutirao glavom, a lopta se od zbunjenog igrača Austrije odbila prema De Rossiju koji je posprema u gol.

Džeko je do sada odigrao samo 54 minute u tri utakmice Rome u ovom takmičenju ove sezone, a jedan meč je proveo na klupi. Kapitenu reprezentacije Bosne i Hercegovine ovo je 16. nastup za Romu u svim takmičenjima ove sezone i ukupno 11. pogodak.