13

Džeko pocrvenio u pobjedi Rome, Napoli ubjedljiv protiv Atalante

(Foto: EPA)
(Foto: EPA)
Nakon šest vezanih utakmica bez pobjede u svim takmičenjima Roma je konačno slavila. U 17. kolu Serie A na domaćem terenu Vučica je sa 2:0 savladala Genou.

Prvo poluvrijeme je proteklo bez velikih šansi sve do 42. minute kada je Gakpe nakon solo prodora imao sjajnu šansu, ali je Szczesny još bolje intervenisao. Ubrzo je uslijedila kazna na drugoj strani. U istoj minuti Florenzi pogađa za 1:0.

Szczesny se istakao još jednom odličnom intervencijom i u 49. minuti kada je zaustavio udarac Lazovića. Na Romi se i u ovom meču vidjelo da nisu u formi i Genoa je bez većih poteškoća dolazila u napad.

Ipak, naredna šansa pripala je Vučici u 71. minuti kada je Džekin udarac zaustavio odbrambeni igrač Genoe ispred gol-linije.

Tri minute kasnije Dijamant pada u šesnaestercu nakon čega traži penal. Sudija se nije oglasio, a onda je naš igrač uputio psovke na engleskom jeziku zbog čega je dobio crveni karton.