89

Džeko konačno zaigrao od starta i namjestio prvi gol, Inter lako slavio

D. P.
Džeko je odigrao zapaženu ulogu večeras (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Intera lako su savladali Cremonese rezultatom 3:1 u četvrtom kolu Serije A, a Edin Džeko je prvi put ove sezone odigrao cijeli meč i bio vrlo zapažen.

Inter je u vodstvo došao u 12. minuti. Džeko je bio u šansi, golman gostiju mu je jedva odbranio udarac, a na loptu je natrčao Joaquin Correa i pogodio u praznu mrežu.

Taj gol možete pogledati OVDJE!

Spektakularan pogodak vidjeli smo u 38. minuti. Hakan Calhanoglu je podigao loptu na volej Nicola Barelle, a reprezentativac Italije postiže nevjerovatan gol.

Rezultat je na 3:0 postavio je Lautaro Martinez u 76. minuti. Džeko je odigrao svih 90 minuta za Inter, a vjerovatno će to biti slučaj i za vikend u gradskom derbiju protiv Milana.

Konačnih 3:1 postavio je David Okereke u 90. minuti, ali to nije ništa promijenilo.

U drugoj utakmici dana Roma je lako savladala Monzu rezultatom 3:0 i tako došla do 10. boda, što je dovoljno za prvo mjesto.