Carling Cup
0

VIDEO / Džeko igrao 90 minuta u pobjedi Man. Cityja protiv Arsenala

Sarajevo-x.com
Bh. reprezentativac Edin Džeko odigrao je svih 90 minuta utakmice četvrtfinala Carling Cupa između Arsenala i Manchester Cityja. Utakmica je završena pobjedom gostiju rezultatom 0:1.

Trener gostiju Roberto Mancini na teren je izveo rezervnu ekipu, a među prvih 11 našao se i naš reprezentativac, koji u posljednje vrijeme ne počinje utakmice za svoj tim.

Centarfor bh. reprezentacije dobrim je dijelom zaslužen za pogodak Građana u 84. minuti. Nakon kornera Arsenala fantastično je povukao loptu i dodao je Johnsonu. Engleski reprezentativac asistira Agueru, koji zicer rutinski pretvara u gol za pobjedu svoje ekipe.

Nekoliko minuta prije toga, Džeko je imao do tada najbolju priliku za svoju ekipu, ali je loptu glavom poslao nekoliko metara pored stative Arsenala.

Pobjedom nad Arsenalom, ekipa iz Manchestera plasirala se u polufinale ovog takmičenja.