102

Džeko i Inter su u polufinalu Kupa, moguć je "derbi Italije" u narednoj fazi

D. P.
Inter je prošao dalje u Kupu (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Intera u derbiju savladali su Atalantu rezultatom 1:0 i tako se plasirali u polufinale Kupa Italije.

Simone Inzaghi je večeras odlučio promijeniti nekoliko igrača u odnosu na protekli vikend i ligaški duel protiv Cremonesea pa je tako Romelu Lukaku zaigrao od prve minute umjesto našeg Edina Džeke.

Inter je od samog starta bio bolji rival. U prvom poluvremenu igralo se većinom pred golom Atalante, a najbolju šansu imao je Hakan Calhanoglu pošto je u 41. minuti pogodio stativu.

Na odmor se otišlo bez golova, a ključni detalj vidjeli smo u 57. minuti. Matteo Darmian se namjestio na šut i lijevom nogom lijepo je pogodio mrežu Bergameza.

Nakon toga Inzaghi je napravio nekoliko izmjena, a u 72. minuti u igru je ušao i Džeko. No, do kraja utakmice nije imao većih prilika.

Ostalo je 1:0, tako da je Inter izborio plasman u polufinale Kupa. Tu će Nerazzurri igrati protiv boljeg iz duela Lazija i Juventusa, tako da ukoliko Stara dama prođe dalje, polufinale donosi čuveni "derbi Italije".