2

Dvoboj Bešića i Suljića, Ferencvaros slavio u velikom derbiju

Piše: E. Isanović
Asmir Suljić
U najvećem mađarskom derbiju Ferencvaros je na svom terenu savladao ljutog rivala Ujpest rezultatom 3:1. Muhamed Bešić sjajno je komandovao odbranom domaćih, dok je Asmir Suljić pružio solidnu partiju za goste.

Ujpest je prvi došao u vodstvo u 4. minuti golom Tshibuabua. Poravnao je Diallo u 26. minuti, a potpuni preokret režirao je Juanan autogolom početkom drugog poluvremena. Konačan rezultat postavio je Bode dvanaest minuta prije kraja.

Novim trijumfom Ferencvaros je stigao do druge pozicije. Zaostaju za vodećim Videotonom (skupili 19 bodova) samo jedan bod. Ujpest je trenutno na jedanaestom mjestu sa 9 osvojenih bodova.

Mađarski mediji hvale nastupe Bešića kojeg smatraju ključnim igračem "Zelenih". Za nekadašnjeg igrača Sarajeva Suljića naglašavaju da posjeduje brzinu, ali mu nedostaje završni pas.