La Liga
92

Dva pogotka Ronalda i jedan Balea u pobjedi Real Madrida protiv Getafea

Ekipa Real Madrida savladala je Getafe u meču 27. kola španske La Lige na Santiago Bernabeu rezultatom 3:1.

Kraljevski klub u vodstvo je stigao 24. minuti. Lopta se u kaznenom prostoru gostiju odbila do Garetha Balea, a Velšanin mirnim udarcem loptu šalje u mrežu za vodstvo od 1:0.

Treba napomenuti da je Bale večeras odigrao 117 meč za Real Madrid čime je postao britanski igrač s najviše nastupa u dresu aktuelnog prvaka Evrope u La Ligi prestigavši Davida Beckhama.

Pred kraj prvog poluvremena, Real je postigao i drugi pogodak, a ovaj put u listu strijelaca upisao se Cristiano Ronaldo koji je postao drugi igrač u historiji La Lige koji je postigao 300. pogodak. Prije njega, to je uradio samo Lionel Messi.

U 47. minuti Loric Remy dobio je crveni karton i činilo se da je pitanje pobjednika završeno, a onda Nacho u 65. minuti pravi penal kojeg u pogodak pretvara Portillo.

Ipak, s igračem više Real je mirno čuvao vodstvo, a konačnih 3:1 postavio je Cristiano Ronaldo drugim pogotkom u 78. minuti.