9

Dva penala, pet golova: Čelik savladao Radnik u gostima sa 3:2

U drugom kolu Premijer lige BiH Čelik je u gostima savladao Radnik rezultatom 3:2.

Radnik je poveo već u devetoj minuti susreta kada je Obradović prelijepim golom načeo mrežu Zeničana.

Samo deset minuta kasnije Ćelebić je napravio glupost i namjerno igrao rukom, te dobio drugi žuti karton i ostavio je svoju ekipu na cjedilu.

Čelik je do izjednačenja došao u 41. minuti, kada je iz jedanaaesterca pogodio Pezer. Prethodno je Jakovljević faulirao Plisku u kaznenom prostoru.

Radnik je poveo u 61. minuti. Zeljković je centrirao, a Hrkač je pogodio vlastitu mrežu.

Čelik je do izjednačenja došao iz još jednog penala, a u 69. minuti Popović je pogodio sa bijele tačke.

Do konačnih 3:2 Čelik je došao u 90. minuti susreta, a strijelac pobjedonosnog gola bio je Brković.